AIGO: Günlük Hayatta Kripto Para Kullanımı Artık Çok Kolay

Gelişen teknoloji sayesinde alışkanlıklarımızda değişti. Milyarlarca insanın, yani dünya nüfusunun yarısından fazlası bir şekilde internet kullandığını biliyoruz. İnternetin kullanımın artması sonucunda alışverişlerde bu ortamda yapılır olmasına sebep oldu. Şu anda dünyanın en büyük şirketleri arasında teknoloji ve E-ticaret yapan şirketler ilk sıralarda yer alıyor. İnternetten yapılan alışverişlerin ticari hacmi her geçen gün devasa bir şekilde artıyor. Şuanda bütün firmaların ve kurumların bir on-line satış sitesi bulunmakta. Artık insanlar internet üzerinden her türlü alışverişi yapmakta bu sayede zamandan tasarruf sağlamaktadır.

Son on yılın teknolojik nimetlerinden olan blockchain ve onun bizlere kattığı kripto para eğitim, finans, sağlık, ticaret, gayrimenkul, bankacılık, tarım gibi daha bir çok alanda bizlere kolaylıklar sağlamakta. 2009 yılında ilk şifreleme para birimi olan Bitcoin’in ortaya çıkmasından bu zamana kadar kripto paraların gelişimine bakıldığında daha çok insan tarafından benimsendiğinin hepimiz farkındayız. İnsanlar tarafından bu kadar çok talep görmesinden dolayı her gün farklı projeler çıkmakta. Kripto paraların diğer Fiat para birimleri gibi kullanılmasın da bazı aksaklıklar yaşanmasına rağmen geleceğin para birimi olarak kabul gördüğünden dolayı kripto paraya olan ilgi devam etmekte.

Bugün sizlere kripto paraların gündelik hayatta kullanılması teşvik edecek kredi kartları veya Fiat para birimleri gibi daha çok kullanılmasını sağlayacak, kısaca ödeme şeklimizi değiştirecek AIGO projesi hakkında bilgi vermek istiyorum.  Peki AIGO nedir? Bizlere ne gibi faydalar sağlayacaktır. İşte tüm bu sorulara aşağıda açıklık getirdim.

AIGO NEDİR?

Blok zincir temeline dayalı iş dünyasında kripto para birimi kullanımını kolaylaştıran aracıları ortadan kaldıran  merkezi olmayan platformdur. AIGO esnekliği ve blockchain teknolojisi için kredi kartı kullanım kolaylığı ile bir ödeme sistemi kurdu. Platform sayesinde işletmeler, iş dünyasında ihtiyaçlarına göre yenilerini yapmak gibi merkezi olmayan ödeme mekanizmalarını kullanabileceklerdir. AIGO-Payment, bir aracı (P2P) kullanmadan iki taraf arasında doğrudan değer aktarımı için tasarlanmıştır. Proje sayesinde alıcılar kripto varlıkları kullanabilecek, üçüncü taraflardan iletişime geçmeden doğrudan tüccarlarla işlem yapabilecektir. Bu sayede işletmelerin büyümesine katkı sağlayacaktır.

AIGO platformunun merkezi finansal sistemlere göre en büyük avantajı, AIGO kullanıcıları sayesinde, sonunda herhangi bir banka kartına gerek kalmadan fonlarını alıp Fiat para birimine çevirebilme imkanına sahip olmasıdır. Bu, hem tüccarlar, hem de Aigo üyeleri için sadece zamandan değil paradan da büyük ölçüde tasarruf yapma imkanı sağlayacaktır.. Aynı zamanda, AIGO’nun kurucuları AIGOPay olarak adlandırılan güçlü bir ödeme sistemi yaratacaklardır. Platform sayesinde ticari işlemleriniz herhangi bir ülke veya bölge ile sınırlı olmayacak, dünyanın neresinde olursanız olsun hızlı ve kolay bir şekilde işlem yapabilirsiniz.

 

Kripto para biriminin zaman içinde başarılı olabilmesi için, AI ödeme sistemi tamamen AIGOPay Tokens’in işlevselliği altında inşa edilecektir. Platformun amacı “De-jure & De-Facto” standartı oluşturmaktır. AIGO Fiat para çekme işleminin kolaylaştırmak için Crypto Card Bank ile masrafsız faturalar ödemelerinde kullanılabilecek  ATM Kartları dağıtılacaktır. AIGO platformunun kendi mobil cüzdanı ve Android uygulaması mevcuttur. Ayrıca AIGO platformu başlangıçta Ethereum ağına tanıtılacak, daha sonrada diğer ağları kullanmayı hedeflemektedir.

AIGO PLATFORMUNUN AVANTAJLARI:

CHAIN: Benzersiz bir akıllı sözleşme ile esnek ve özelleştirilebilir bir AI ödeme zinciri sunar. AIGO ilk başta Ethereum ağına tanıtılacak, daha sonra platformu geliştirmek amacıyla diğer ağları kullanmayı planlamaktadır.

WALLET: Aıgo kullanıcıların bakiyelerini, işlem geçmişi vb. bilgileri görüntülemeleri için kullanımı kolay cüzdanı bulunmaktadır.

STORE: Aigo kullanıcıları mallarını daha hızlı ve kolay bir şekilde satın alabilmelerini sağlayacak şekilde tasarlanmış bir pazar sunmaktadır.

CARD: Aigo kullanıcılara Fiat para çekme ve fatura ödemelerini hiçbir ücret ödemeden yapmalarını sağlamak için ATM kartı (A-Card) sunar.

 

TOKEN BİLGİLERİ

Token Adı: AIGO

Platform: Ethereum

Toplam token miktarı: 1.000.000.000 AIGO

Ön Satış: IEO Vindax Exc

Ön satış IEO Tarihi: 5 Temmuz 2019 – 20 Temmuz 2019 tarihleri arasında

Ön satış IEO token döviz kuru: 1 AIGO = 0,002 USD

Softcap: 400.000 USD

Kamu Satışı 23 Temmuz 2019 – 31 Ağustos 2019 tarihleri arasında

Kamo satışı token döviz kuru: 1 AIGO = 0,004 ABD doları

IEO-satış Arzı: 800.000.000 AIGO

Hardcap:  3,200,000 USD

YOL HARİTASI

EKİP

Sonuç olarak AIGO, çevrimiçi ticaret endüstrisinde AI’yı etkinleştirecek, kripto kurulumlarını daha verimli ve kapsamlı bir şekilde kullanabileceği bir platform sunuyor. Kripto varlıklarımızı günlük hayata entegre edebileceğimiz ticari işlemlerimizi yapabileceğimiz bir sistem sunmakta. Güvenli, daha hızlı ve daha ucuz ödeme yöntemi sayesinde kripto para piyasası gündelik hayata entegre edilecektir. Proje hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Website: https://aigopay.tech/
Whitepaper: https://drive.google.com/file/d/17K2inOew076KJ_iTKL3n4g0tDz8JXUf0/view
Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5155901
Telegram: https://t.me/AIGO_Global
Twitter: https://twitter.com/aigopay
Facebook: http://facebook.com/aigopayment
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/aigopay
İnstagram: https://www.instagram.com/aigopay/
Github: https://github.com/aigo-dev
Medium: https://medium.com/@aigopay

Bitcointalk Username: adempostaci

Btt profile url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1538255

My ETH Adress:  0x1Ba9E92Bc23151E5aF8CAb97c30fAC35fCC9eDd3

3 thoughts on “AIGO: Günlük Hayatta Kripto Para Kullanımı Artık Çok Kolay”

  1. AIGO sayesinde katılımcılar bazı yardımcı finansal geçitlerin yanı sıra ek bankacılık katmanlarına başvurmadan fonlarını değiştirebileceklerdir

  2. Proje klasik ödeme sistemlerin yaşattığı sıkıntıları ve riskleri ortadan kaldıracaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.