GRABITY: Internete Yeni Bakış Açısı Yaratmak

Blockchain tüm dünyanın bahsettiği son 10 yılın teknolojik nimetlerinden biridir. Teknoloji her alanda bizlere yenilikler getirmiştir. Bunlar; internet, yapay zeka, nesnelerin interneti ve büyük veridir. İnternet sayesinde yapılması zaman alan işlerimizi oturduğumuz yerden tek tık ile yapabilme imkanına sahip olduk. Artık 7 den 70 e herkesin neredeyse bir cep telefonu, tableti veya bilgisayarı var. İnternet sayesinde dünyanın herhangi bir yerinden haber alma, iletişime girme olanağına sahibiz. Şunu unutmamalıyız ki; internette sahtecilik gerçek dünyada sahtecilikten çok daha kolaydır. Önemli olan kötü niyetli kişiler tarafından veriler kırılmamalı ve bir miktar zarar görse bile daha güvenilir bir internet topluluğuyla kurulmalıdır.

Blok zincir teknolojisi sayesinde, merkezi olarak kullandığımız internet, merkezi olmayan bir yapıya doğru yol alıyor. Bu yeni teknoloji finansal işlem ayrıntılarını bir blokta saklama, işlem kayıtlarına katılan tüm kullanıcılara işlem kayıtları gönderme ve veri sahteciliğine karşı önlem alma yöntemini kullanmaktadır. Elektronik ödeme ve dijital kimlik doğrulamaya ek olarak, kargo takip sistemi, elektronik oylama,P2P kredisi, araç paylaşımı ve tıbbi kayıt yönetimi gibi güvenilirlik ve güven gerektiren daha bir çok alanda bizlere kolaylıklar getirdi. Sistemde düşük hızlı işlemler, her bir işlem için ödeme yapılmasının gerekmesi, tüm operasyonların ağı içindeki depolama sebebiyle ağın düşük verimliliği, depolama alanındaki artış sınırlamasının hala çözülmemesi sitemde karşılaşılan sorunlar arasında yer alıyor. Sıralı işlem yapısının işlem hızında, ölçeklenebilirlikte sorunlara neden olan sınırlamaları vardır. Ölçeklenebilirlik sorununu çözmenin temel yolu eşzamanlı işlemleri ele almaktır.Sistemde karşılaşılan bu gibi sorunlara nasıl çözüm getirebiliriz? İşte size cevabı GRABITY. Peki Grabity nedir? Bizlere ne gibi faydalar sağlayacaktır.? İşte tüm bu sorulara aşağıda açıklık getirdim.

GRABITY NEDİR?

İnternet paradigmasının merkezileştirilmiş ağdan dağıtılmış bir ağa dönüştürülmesi için halka açık bir Blockchain projesidir. Mevcut ekipman uygulaması, cep telefonları için geçmiş sunucularda tercih edilen uygulamaları yapabilmek için bile yeterince sağlam bir şekilde gelişti. Platform sayesinde herkes akıllı telefon, tablet ve PC gibi cihazlar üzerinden bilgisayar kaynaklarını paylaşabilir ve kullanıcılar kaynakları sağladıkları kadar ödüller alabileceklerdir. DApp geliştiricileri hizmetleri daha düşük maliyetle çalıştırmak için paylaşılan bilgisayar kaynaklarını kullanabilir. Grabity projesi ticarileştirme aşamasına ulaştığında, internet paradigmasını değiştirmek için herkes dağıtılmış düğümlerden faydalanabilir. Orbits Network’ten gelen işlemler, aynı anda ve hızlı bir şekilde işlem yapabilen Genesis Hoisting teknolojisi ile verimli bir şekilde yönetilmektedir.

Orbits Ağında uygulanacak ve bir düğümün kullanıcı üreten, işleyen ve doğrulayan işlem haline geldiği üretici yapısındadır. Bu, ölçeklenebilirlik sorununu çözmektedir, çünkü işlemi işleyen ve doğrulayan düğümlerin sayısı, işlem sayısı arttıkça ağın aşırı yüklendiği yöntemlerin aksine, işlem sayısı arttıkça da artar. Eş zamanlı işlem yapısı, işlemlerin toplanması ve işlenmesi ihtiyacını ortadan kaldırır, aynı zamanda bir işlem oluştururken aynı anda tek bir blok oluşturur ve her bir düğümde saklar.

01.png

Blockchain teknolojisini ticarileştirmek için birçok düğümün serbestçe katılması önemlidir. Bu nedenle, veri bütünlüğü garanti edilir, ancak daha verimli bir veri depolama yapısı gerekmektedir. Genesis Hoisting her bir mikro düğümün cihazlarının depolama alanı belirli bir miktara ulaştığında dağıtılmış defteri kuran ve tüm blokları, süper düğüme transfer eden bir teknolojidir.

Grabity girişiminin ticarileştirme organizasyonunu gerçekleştirdiği noktada, internet dünya görüşünü değiştirmek için dolaşan merkezlerden faydalanma kapasitesine sahip olacak.

img_ecosystem_eng.png

TOKEN BİLĞİLERİ

Grabity platformu, düğümler, topluluk, DApp ve platformlardan oluşur ve her kurum, token ekonomisine dayanan ekosisteme katkıda bulunur. Platformun kendi tokeni ERC-20 tabanlı GBT’dir.

Token adı: GBT
Toplam token miktarı: 10.000.000.000 GBT
Satılacak token miktarı: 7.000.000.000 GBT
Hardcap: 30.000.000 USD
Softcap: 10.000.000 USD
Token döviz kuru: 1 GBT = 0.0053 $
Kabul edilen para birimi: ETH
Minumum satın alma miktarı: 1 ETH

YOL HARİTASI

yol.png

EKİP

Grabity’nin Kurucusu, Jangwon Lim dir. 10 yılı aşkın süredir iş dünyasında danışmanlık ve ticaret deneyimleri bulunmakta. Diğer takım üyeleri aşağıda yer almaktadır.

ekip.png

Proje hakkında daha detaylı bilgi almak ve projeye katılmak istiyorsanız aşağıdaki sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Websitesi: https://grabity.io/
Whitepaper: https://github.com/grabityorg/WhitePaper/blob/master/Eng.MD
Facebook: https://www.facebook.com/Grabity.io
Twitter: https://twitter.com/GrabityOfficial
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCLNbf55ckVw37CC3CnuEYbw?view_as=subscriber
Telegram: https://t.me/GrabityENG
Btt ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5073664
My Btt profile link (PinkBlue): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1162745
My ETH Adress: 0x61290181230067d7201d7F7710A2b8069Af7E450

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.