MINDSYNC: AI ile Hayatımız Artık Daha Kolay

Hızla ilerleyen teknolojik gelişmeler günden güne farklı şekillerde karşımıza çıkmakta. Bundan 10 yıl önce biri size dese ki hayatımıza dijital para girecek artık normal para değil alışverişlerinizi, ihtiyaçlarınızı, ödemelerinizi dijital para ile yapacaksınız deseydi cevabımız sizce ne olur? O zamanlar bunu hayal etmek bile mümkün değil iken şimdi neredeyse kripto para ile yatıp kripto para ile kalıyoruz. Çoğu işlemlerimizi dijital para ile yapıyoruz. Peki eskiden filmlerde şaşkınlıkla izlediğimiz hatta nasıl olur dediğimiz robotların insanların yerini alması şimdilerde gerçek oluyor desem ne dersiniz?

”Yapay zeka” (AI) çalışmaları genellikle insanın düşünme yöntemlerini analiz ederek, bunların benzeri yapay yönergeleri geliştirmesine yöneliktir. Yani bilgisayarın, insanlar tarafından gerçekleştirilen görevleri yerine getirmesini sağlar. Diğer bir ifade ile, yapay zeka bilgisayarın insanlar gibi düşünmesini sağlar.

Yapay zeka, hem dünyada hem de ülkemizde son dönemin en büyük tartışma konularından birisi. Kimileri yapay zekanın pek çok alanda işsizliğe neden olacağını savunurken, kimileri ise işletmeler açısından büyük fırsatlar yarattığını düşünüyor. Şu bir gerçektir ki AI teknolojilerinin bugün işletmelere getirdiği büyük faydaları görmezden gelemeyiz. Yapay zeka teknolojilerinin kullanılması, operasyonel maliyetleri azalmasına, verimliliğin arttırmasına bu sayede geliri arttırmaya ve müşteri deneyimini büyük ölçüde iyileştirmeye yardımcı olmaktadır. Büyüyen AI pazarında uzmanlar, veri bilimcileri, makine öğrenimi geliştiricileri için talep her gün artmaktadır. Fakat yapay zeka uzmanları çok olmamakla beraber, çok yüksek fiyatlar istemektedirler ve çoğu işletme bunları karşılayamaz durumdadır.

Günümüzde yeterli uzman eksikliği, güvenlik sorunları, bilgi işlem gücü için yüksek talep ve yüksek maliyetler, entegrasyon ve adaptasyonda karmaşıklık yapay zeka pazarının karşılaştığı sorunlar arasında yer almakta. Peki yapay zeka pazarında karşılaşılan sorunlara nasıl çözüm getirebiliriz? İşte size cevabı MINDSYNC

47423834_366313707450525_3962084468449083392_n.jpg

MINDSYNC NEDİR?

Blok zincir temeline dayalı AI hizmetlerini bir değer olarak oluşturmak ya da paylaşmak için insanların müşterileri geliştirmek için uzman, geliştirici ya da hizmet olarak kullanabileceği yapay zeka tabanlı merkezi olmayan platformdur. Mindsync, müşterilerin görevlerini AI teknolojisinin ve çözüm ve eğitim veri setleri pazarlarının yeterliliğiyle tamamlayan bir platform olmakla beraber AI ve bilgisayar korsanları, en iyi uzmanları, veri bilimcilerini, makine öğrenim geliştiricilerini, büyük veri ve bilgi işlem gücü tedarikçileri, yatırımcıları ve AI çözümlerini daha iyi bir hale getirmek için bir yerdeki gönüllüleri bir araya getirecektir. Platform sayesinde daha ucuz, daha basit yapay zeka çözümleri için küresel bir pazar yaratılacaktır.
Müşteriler, platformdaki yeteneklerinde seçim yapmakta zorlanacak olsa da, topluluk üyeleri kişisel ve profesyonel gelişim için ödüller kazanmak ve deneyim alışverişinde bulunmak için benzer düşünen kişilerle etkileşimde bulunabilecek. Müşterilerin karşılaştığı iş sorunlarını, topluluk içinde ödüllendirici yarışmalar yoluyla oluşturdukları AI tabanlı çözümler üretime hazır çözümlerden birini seçerek çözmeye yardımcı olacaktır Mindsync’in en büyük hedefi, kendi kendine sürdürülebilir olacak bir DAO oluşturmaktır.

50170575_383820049033224_1949124925646176256_n.jpg

MINDSYNC NASIL ÇALIŞIR?

Mindsync platformunda müşteriler, bir sorun veya rekabet oluşturarak, işletme sorunlarına özelleştirilmiş bir AI tabanlı çözüm oluşturulmasını isteyebilir. Bu zorluk tüm topluluk üyelerine görünür olacak şekilde tasarlanmıştır. Platformda ilgilenen uzmanlar katılımlarını kaydedeceklerdir. Çözümü başarılı bir şekilde oluşturan uzman kişi veya ekip, topluluğun diğer uzmanlarının yanı sıra müşterinin incelemesi için girişini sunacaktır. İnceleme başarılı olduktan sonra, müşteri iş süreçlerine kolayca entegre edilebilecek çözümü satın alır. Mindsync ayrıca bir müşterinin arayabileceği hazır yapay zeka tabanlı çözümler ve eğitim veri setleri için bir depo olacaktır. Tüm bu bilğiler dahilinde Mindsync platformu, kripto madenciliği çiftlikleriyle stratejik olarak ortaklık kurmaya ve bazı topluluk üyeleri arasında kullanılabilecek hesaplama gücünden faydalanmaya çalışacaktır. Mindsync GPU ve CPU madencilerini geliştiricilere bağlayarak tek bir platformda en ucuz fiyata mümkün olduğu kadar süper hesaplama kaynaklarını sağlayacak. Dolayısıyla bilgi işlem yetenekleri için yüksek maliyetlerin azaltılmasına yardımcı olacaktır. Mindsync Blockchain kullanımı, sayesinde veri bütünlüğünün korunacaktır.

Kuruluşlar yapay zeka uzmanlarını ararken, Mindsync, AI uzmanlarının tek bir platformda birleştirerek global bir “yetenek havuzu” yaratıyor; Bu sayede hem küçük hemde büyük işletmeler için AI tabanlı çözümlerini herkes için kolayca erişebilir kılıyor.

TOKEN BİLGİLERİ

Mindsync, platformunun ERC-20 tabanlı tokeni MAI dir. MAI platforma yatırım yapmak, AI çözümlerine erişmek ve makine öğrenmesi geliştiricileri, uzmanlar, gönüllüler ve araştırmacılar, bilgi işlem gücü ve büyük veri sağlayıcıları gibi katılımcıları ödüllendirmek için tasarlanmıştır. Token bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Token Sembolü: MAI
Token tipi: ERC-20
Platform: Ethereum
Toplam token miktarı: 1,000,000,000 MAI
Token döviz kuru: 1 MAI = 0,14 USD
Kabul edilen ödeme yöntemleri: ETH, BTC, LTC
Softcap: 30.000.000 MAI
Hardcap: 500,000,000 MAI

2_diagramma.png

YOL HARİTASI

image.png

EKİP

123.png

Sonuç olarak yapay zeka teknolojisi artık sağlık, bilişim, veri analizi, bankacılık gibi daha pek çok alanda kullanılmakta. Dünyanın dört bir yanındaki işletmeler yapay zeka profesyonellerine artan gereksinime ihtiyaç duyarken, Mindsync, işletmelerin yapay zeka konusunda tek bir platformda yararlanabilmeleri için güçlü bir küresel AI uzmanları topluluğu oluşturuyor. Müşteriler Mindsync platformunda hazır AI tabanlı çözümler arayabilir veya daha özelleştirilmiş bir AI çözümü için bir rekabet yaratabilir. Proje hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Website: https://mindsync.ai/
Whitepaper: https://mindsync.ai/docs/whitepaper.pdf
OnePager: https://mindsync.ai/docs/onepager.pdf
Telegram: http://t.me/mindsync_ai
Facebook: https://fb.me/mindsync.ai.official
Twitter: https://twitter.com/mind_sync

Bitcointalk Url (PinkBlue): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1162745

ETH adress: 0x61290181230067d7201d7F7710A2b8069Af7E450

5 thoughts on “MINDSYNC: AI ile Hayatımız Artık Daha Kolay”

  1. Platform sayesinde daha ucuz, daha basit yapay zeka çözümleri için küresel bir pazar yaratılacaktır

  2. Harika bir platform olmuş açıkçası…Mindsync, işletmelerin yapay zeka konusunda tek bir platformda yararlanabilmeleri için güçlü bir küresel AI uzmanları topluluğu oluşturuyor.

  3. Dünyanın dört bir yanındaki işletmeler yapay zeka profesyonellerine artan gereksinime ihtiyaç duyarken, Mindsync, işletmelerin yapay zeka konusunda tek bir platformda yararlanabilmeleri için güçlü bir küresel AI uzmanları topluluğu oluşturuyor

  4. Platform sayesinde daha ucuz, daha basit yapay zeka çözümleri için küresel bir pazar yaratılacaktır.

  5. MINDSYNC yapay zeka tabanlı merkezi olmayan platformdur. Çok başarılı olacağını düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.