PARQ: Yeşil, Akıllı ve Ağa Bağlı Şehir Platformu

Teknolojinin gelişmesi sayesinde yaşam standartlarımız alışkanlıklarımız değişmekte. Artık bir yerden başka bir yere gitmek çok daha kolay. Hele ki kendimize özel arabamız mevcut ise istediğimiz zaman istediğimiz yere kolaylıkla gidebiliyoruz. Eskiden olsa toplu taşıma araçları vazgeçilmezlerimiz arasındaydı. Toplu taşıma araçlarında belli güzergaha sahip olmasından dolayı hem zamandan dolayı hemde uzun mesafelerden dolayı gideceğimiz yere gitmek için çok önceden evden çıkardık.

Büyük yerlerde yaşamanın bir çok avantajları olmasına rağmen bazen dezavantajları da olmaktadır. Otopark sorunu, özellikle merkezi yerlerde zahmetli bir hal alırken çözüm için yeni yollar, büyük park yerleri yapılmakta. Lakin trafiğe çıkan araç sayısı arttıkça park edecek yer bulmakta bir sorun haline geldi. Kendi aracımızın olmasının avantajını yaşarken dışarıda arabamızı nereye park edeceğiz? Merkezi bir yere gittiğinizde, güvenli bir şekilde park etmek artık zorlaştı. Özellikle büyük şehirlerin merkezi yerlerinde park yeri bulmak gerçekten zor. Üstelik işlek caddelerde ve sokaklarda yol kenarlarına park etmek de yasak. Yani buralara park ederseniz bile aracınız büyük bir olasılıkla çekilir, çünkü yoğun yerlerde park eden araçlar nedeniyle akan trafiğin engellenmemesi istenir. Sürücüler bir yeri aramak için çok fazla zaman harcayarak nereye gideceklerini bilemiyorlar; park yeri sunanlar ise pek çok alanın kullanılmadığını görerek herkesin zamanını ve parasını boşa harcıyor. Peki sistemde yaşanan bu sorunları nasıl çözebiliriz? İşte size cevabı PARQ…

PARQ NEDİR?

Parksen, Ethereum blockchain’i kullanarak, akıllı sözleşmeler ve gerçek zamanlı bir park uygulaması tarafından desteklenen dünyanın dört bir yanındaki modern ve kentsel sıcak noktalara yenilik getirecek olan daha büyük ve daha yeşil bir dünya yaratmamıza olanak sağlayan yeşil, akıllı ve bağlantılı şehir platformudur. Amacı; metropolleri daha yaşanabilir hale getirmek için yeşil çözümler, akıllı ve IoT (nesnelerin interneti) cihazları kullanarak sürdürülebilir ve akıllı bir şehir geliştirme platformu oluşturmayı hedeflemektedir. Toplanan verilerle,gerek büyük şehirlerde gerekse küçük şehirlerde yaşamı olumsuz etkileyen artan trafik sıkışıklığı ve kirlilik seviyelerine çözüm arayacaktır.

Parksen otopark uygulaması ile sürücüler uygun fiyatlı noktalara yönlendirilecek; blockchain teknolojisi ve kripto para birimi kullanarak, belediyeler, otoparklar ve şirketler yeni sistem ve donanım yükseltmeleri satın alıp entegre edebileceklerdir.

image.png

PLATFORMUN ÖZELLİKLERİ:

Park için ödeme: Sürücüler Parksen platformun park uygulamasını kullanarak, gitmek istedikleri yere gitmeden önce hiç zorlanmadan park yerlerini bulabileceklerdir. Uygulama sayesinde en hızlı rotayı izleyerek park edeceğiniz yere sizi yönlendirmenin yanı sıra park yerinizi rezerve edebilir ve ücretini ödeyebilme imkanı sunuyor.

Ekipman için ödeme: Platform ile yeşil, akıllı ve bağlantılı şehir oluşturmak için yeni sistem ve donanım yükseltmeleri satın alabilme ve entegre edebilme olanağı sağlıyor.

Veri toplayarak kazanç sağlar. Platformun tüm kullanıcıları, anketler düzenleyerek elde ettikleri verileri göndererek platformun kendi tokeni olan PARQ kazanabilme imkanı sunuyor. Tabi ki anketler trafikten dolayı kirlilik, yerel trafik sıkışıklığı, park alanı olup olmaması gibi sorulardan oluşmaktadır.

Park yerlerini kiralayarak para kazanma fırsatı sağlar. Bu özellik ile park yeri sahipleri uygulamaya park yerlerini kaydedip kiralayarak PARQ tokenini kazanabileceklerdir.

0.png

TOKEN BİLGİLERİ

Parksen Parking uygulamasında sürücüler ve park yeri sahipleri için platformun kendi tokeni olan PARQ para birimi olarak kullanılacaktır. Park yeri siparişi vermek için, web sitemizden veya uygulama aracılığıyla park yeri rezervasyonu yapabilmek, belediyeler, şirketler ve otoparklar da ekipman, IoT cihazları ve gelecekteki diğer ürün hatlarını satın almak için PARQ tokeni kullanılacaktır. İco sonunda satılamayan tokenler yakılacaktır.

Token adı: PARQ
Platform: Ethereum
Toplam token miktarı : 1,000,000,000 PARQ
Satılacak token miktarı: 250.000.000 PARQ
Token döviz kuru: 1 PARQ = 0.08 USD
Hardcap: 16.500.000 USD
Kabul edilen para birimleri : ETH, BTC, Fiat

YOL HARİTASI

0.png

EKİP

Parksen platformu alanında uzmanlaşmış kişilerin hazırladığı projedir. Kurucusu; Eddie Postma dır. Diğer ekip üyeleri aşağıda yer almaktadır.

park ekip.png
park ekip 3.png

Sonuç olarak Parksen daha yaşanabilir dünya sağlamak, park sorununa çözüm olmak için oluşturulmuş yenilikçi bir projedir. Daha ayrıntılı bilgi almak ve projeye katılmak istiyorsanız aşağıdaki sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Website: https://www.parqtoken.com
Whitepaper: https://www.parqtoken.com/wpcontent/uploads/2018/01/Whitepaper_PARQ.pdf
Telegram: https://t.me/joinchat/I4LnZAYedLZ61aJgkuBvfg
Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4215740.0
Facebook: https://www.facebook.com/PARQtoken-1753498984673207/
Twitter: https://twitter.com/PARQtoken
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCo3H68GEXi3Xbi3Km-AGX-w
Medium: https://medium.com/@PARQtoken
Reddit: https://www.reddit.com/user/PARQtoken/
My Bitcointalk Profile (PinkBlue): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1162745
ETH adress: 0x61290181230067d7201d7F7710A2b8069Af7E450

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.