REFINE MEDIUM: Merkezi Olmayan Medya Platformu

Son yıllarda medya platformları her geçen gün artmaya devam ederken, bu platformlar insanlar için ciddi gelir kaynakları oluşturabilecekleri bir yer haline geldi. Facebook, Instagram, YouTube gibi sosyal medya platformları artık hayatımızın her anını ele geçirmeye başladı. Sosyal medyanın bu kadar hayatımıza girdiği bir dönemde, her gün birçok yeni uygulamalar piyasaya çıkmakta. İnsanlar artık vakitlerinin çoğunu bilgisayar karşısında video izleyerek geçiriyorlar. Gezdiği yerleri yaptığı yemekleri, ürün tanıtımlar gibi daha bir çok içerik, üreticileri tarafından tüketicilere sunuluyor. Fakat şu bit gerçektir ki; bu platformlarda veriler tek bir merkezden kontrol edilmekte ve tek merkezde kayıt edilmektedir.

Güven eksikliği, ödemelerin gecikmesi, aracıların fazlalığı,, yeni nesil teknolojilerin tercih edilmemesi sistemde yaşanan sorunlar arasında yer almaktadır. Bugün sizleri bu sorunlara çözüm olacak, bunu da yeni nesil teknolojiler ile sağlayacak olan REFINE MEDIUM projesi hakkında bilgi vermek istiyorum. Peki Refine Medium nedir? Bizlere ne gibi faydalar sağlayacaktır? İşte bu sorulara aşağıda açıklık getirdim.

Proje hakkında fikir sahibi olmak için kısa tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

 

REFINE MEDIUM NEDİR?

Refine Medium, blok zincir temeline dayalı müşterilere sahip oldukları en iyi, en özgün, en kaliteli video içeriğini sunmayı amaçlayan, merkezi olmayan bir video akış platformudur. Platformun izleyicileri, yaratıcıları ve yenilikçilerinin blockchain bazlı akıllı sözleşmeler yoluyla bağlanmalarını sağlamak için tasarlanmış Ethereum tabanı üzerine kurulmuştur. Refine Medium, tam şeffaflık sağlamakla beraber, kullanıcıların videolarını incelemelerine, coğrafi engeller olmadan, kolayca keşfedilebilen ve korsanlıktan kaynaklanan indirmeleri önleyerek ödüllendiren bir tür platformdur. Aynı zamanda kullanıcıları için düşük abonelik ücretleri de platformun en büyük özellikleri arasında yer almaktadır. Platformun amacı; sorunsuz, kullanıcı dostu bir akış deneyimi sağlamak için kolay, hızlı, güvenli video yüklemeleri sağlayacak benzersiz bir altyapı sağlamaktır.

Platform aracıları ortadan kaldıran P2P ağı ile, video yüklemesini yorumlaması kolay ve hızlı kılmaktadır. Video yükleme mekanizması, çeşitli seviyelerde gizlilik sağlayan blockchain teknolojisi ile güvence altına alınmıştır. Refine platformunda yüklenen videolar, dosyaların merkezi bir sunucu veya kontrol olmadan dağıtılmış bir ağda kalmasını sağlayan IPFS protokolünü kullanır. IPFS, her düğümün bir karma dosyaları koleksiyonunu depoladığı eşler arası bir protokoldür.

Refine Medium’un arayüzü oldukça sezgiseldir ve videoları izlemeyi, yüklemeyi ve değerlendirmeyi kolaylaştırır. Yerel yönetim ilkesine dayanır ve videolar yalnızca belirli sayıda oy alırsa platforma yüklenir. Sistemde ağın videolara oy veren moderatörleri mevcuttur ve daha sonraki değerlendirmeler içerik oluşturucular için ödüller üretmektedir.

Adsız.jpg

ÖZELLİKLERİ:

 • Refine medium 7/24 video akışı ve kolay yükleme imkanı sağlar.
 • Aracıları ortadan kaldıran P2P ağı sayesinde, video yüklemesinin yorumlanmasını ve hızlı bir şekilde yapılmasını sağlar.
 • Kullanıcı verileri güvenle saklanmaktadır.
 • Kullanıcı dostu alt yapısı ile kullanıcılar sohbet etme ve sosyalleşme seçenekleri de mevcuttur.
 • Geliştirilmiş erişilebilirlik ile dünyanın neresinde olursanız olun doğru zamanda doğru kullanıcıya doğru içeriği sunma fırsatına sahipsiniz.
 • Telif hakkı yönetimi ile herhangi bir anlaşmazlık durumunda tüm tarafları kapsayan güçlü bir telif hakkı sorgusu ve karşı sorgulama mekanizmasına sahiptir.
 • Tarafsız oy ve ödül paylaşım mekanizması platformun özellikleri arasında yer almaktadır.

TOKEN BİLGİLERİ:

 • Token adı: XRM
 • Token platform: ERC-20
 • Kabul edilen para birimleri: ETH, BTC, BCH ve XRP
 • Token Satışı üç ayrı aşamada yapılacaktır;
 • Özel satış 25.05.2019–15.06.2019 tarihleri arasında gerçekleşecek. Satışa sunulacak token miktarı 15 milyon XRM olacaktır.
 • Ön satış 25–06.2019–15.07.2019 tarihleri arasında gerçekleşecek. Satışa sunulacak token miktarı 30 milyon XRM olacaktır.
 • ICO, 25.07.2019–30.09.2019 tarihleri arasında gerçekleşecektir. satışa sunulacak token miktarı 150 milyon XRM dir.

YOL HARİTASI:

 

Adsız 2.jpg

EKİP:

Refine Medium ekibi alanında uzman blockchain geliştiricisi, finans uzmanı web tasarımcılarının hazırlamış olduğu projedir. Takım üyeleri aşağıda yer almaktadır.

Adsız 5.jpg

 

Sonuç olarak sosyal medya platformlarının yaygınlaştığı günümüzde Refine Medium kullanıcılarına bir çok avantajlar sunmakta. Yeni nesil teknolojilerin kullanımı ile video ve içerik paylaşımlarınızı güvenle yapabileceksiniz. Proje hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Website : https://refinemedium.com

Whitepaper : https://refinemedium.com/pdf/whitepaper.pdf

Telegram: https://t.me/refinemedium

Twitter: https://twitter.com/RefineMedium

Facebook: https://www.facebook.com/refinemedium

My Bitcointalk Profile (PinkBlue): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1162745

Ethereum Address: 0x61290181230067d7201d7F7710A2b8069Af7E450

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.