SERENITY: Blockchain Tabanlı Yenilenebilir Enerji Satıcısı

Teknoloji bizlerin hayatını sürekli olarak kolaylaştırmakla beraber yaşam standartlarımızı da olumlu yönde etkiliyor. Kullandığımız eşyalar ve cihazlar da genellikle dijitalleşiyor. Dijital ortamda artık neredeyse bütün işlemlerimizi çok rahatlıkla yapabiliyor kullandığımız akıllı cihazlar ve internet sayesinde dünyanın her yerindeki ürünlere ve habere dijital dünyada tek tuşla ulaşabiliyoruz. Boş zamanlarımızı da akıllı cihazlarımızın başında sosyal medya ve oyun sitelerinde vaktimizi geçirir olduk. Teknoloji bu kadar hayatımıza girse de teknolojinin de kullanımında ihtiyaç duyduğu en önemli şey nedir desek tabi ki hepimizin aklına enerji gelir. Enerji hayatın devamı için olmazsa olmazlarımız arasında yer almakta. Şuanda en büyük enerji üretme kaynağımız petrol, kömür, doğalgaz gibi fosil yakıtlardır. Bu kaynakları kullanımında da doğaya çok fazla karbon atık salındığı için doğamızın dengesini bozulmaya başlandı. Şuanda dünyadaki bütün ülkeler çevre dostu enerji projelerine yönelerek bu sorunu gidermeye çalışmaktadır. Genellikle rüzgar tribünleri, güneş panelleri, denizlerin ve akarsuların kullanılması gibi çevreye zarar vermeyen çevreci projelere daha ağırlık verilmekte.

Teknolojik gelişmelerin bizlere sunduğu diğer imkanlardan birisi de Blockchain teknolojisidir. Bu platformun sağladığı yüksek güvenlik, şeffaf yapı, merkezi olmayışı, hızlı ve aracısız olmasının avantajları ile şuanda pek çok projede başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Blok zincir teknolojisi sayesinde pek çok soruna çözüm bulunmakta ayrıca bu projelerin kripto paraları da yatırım yapmada bizlere değişik alternatifler sunmaktadır. Blockchain en az iki amaçla elektrik takibi için de kullanılabilmektedir. Bunlar yenilenebilir enerji üretme ödülleri ve yenilenebilir enerji sertifikaları veya karbon kredileridir. Yenilenebilir kaynaklara yatırım yapmak isteyen ancak fonu olmayanlar için blockchain teknolojisi, gelirlerin adil ve şeffaf bir şekilde paylaşılmasını sağlayarak toplu yatırımları mümkün kılar. Bugün sizlere enerji sektöründe çevreye zarar vermeden blok zincir teknolojisinin faydalanabileceğiniz SERENITY projesi hakkında bilgi vermek istiyorum. Peki Serenity nedir? Bizlere ne gibi faydalar sağlayacaktır. İşte tüm bu sorulara aşağıda açıklık getirdim.

eb528046933ff402b72d93e799659e2289996fe04d808db574bf945462f8f8ce.png

SERENITY NEDİR?

Yenilenebilir enerjiyi, blok zincirinin gücüyle birleştirerek, enerji faturalarını azaltmak, karbon kredilerinden para kazanmak, karbon salınımını azaltmak isteyen yeni nesil bir yenilenebilir enerji projesidir. Serenity; çevre dostu girişimleri teşvik etmek ve kolaylaştırmak için blok zinciri kullanan insanların sürdürülebilir, yenilenebilir enerji ürünlere geçiş ile ilgili karşılaştıkları zorlukları görme biçimini değiştirerek sürdürülebilir yaşam, yenilenebilir enerji üretimi ve işlemsel enerji şebekesi perakende satış hizmetlerini teşvik edecektir. Bu platform sayesinde, dünya çapında çok sayıda insan ve işletme için yenilenebilir enerji üretimi ve satışı ile uğraşacak olan daha küçük istasyonlar yaratılacaktır.

Yenilenebilir enerji sektörüne odaklanan, blok zincirinin gücüyle birleşen Serenity, enerji üretiminde devrim yaratmayı aynı zamanda karbon kredilerinden para kazanmayı sağlayacaktır. Blockchain teknolojisi ve Akıllı Sözleşme kullanımı, idari maliyetleri en aza indirecek ve süreci otomatikleştirecektir. Proje cevre dostu girişimleri teşvik etmek ve kolaylaştırmak için blockchain teknolojisinden faydalanarak, sürdürülebilir yaşam, yenilenebilir enerji üretimi ve işlemsel enerji şebekesi perakende satış hizmetlerini destekleyerek bireylerin sürdürülebilir, yenilenebilir enerji ve ürünlere yönelme ile ilgili yaşadığı zorlukları ortadan kaldıracaktır.

Serenity platformu sayesinde, elektrik arz ve talebi dengelenecek, trafo merkezi düzeyinde yanıtlama ve blok zinciri ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yapısal bir geçişi mümkün kılacak, ulusal elektrik operatörlerine bağlanacaktır.

40818562_2221232661499405_782194693713690624_n.jpg

PEKİ NEDEN SERENITY?

Serenity, son sektöre kontrol ve şeffaflığı getirerek ve geleneksel sistemler tarafından ihmal edilmiş kişiler için çözümler sunarak insanların bu hizmetlerle nasıl etkileşimde bulunabileceklerini sağlayacaktır. Geleneksel bir enerji dağıtım modelinin aksine, Serenity, enerji satışını, fazla enerji alım satımını ve blok zinciri üzerindeki diğer yardımcı faaliyetlerin işlemlerini yapacaktır. Serenity platformu, elektrik talebini ve arzını dengeleme, trafo merkezi düzeyinde yanıtlama ve blok zinciri ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yapısal bir geçişi mümkün kılacak ulusal elektrik operatörlerine bağlanacaktır. Serenity, her evin yenilenebilir enerjiyle daha yaşanabilir olmasını sağlayacaktır.

1_jI-tP6aHn1_AtA9fw6KL2A.png

TOKEN BİLGİLERİ

Token adı: SET
Toplam token miktarı: 500 Milyon
Softcap: 5 Milyon Dolar
Hardcap: 20 Milyon Dolar

1_eJd-KqNVB6GaXkSi1upLkw.png

EKİP

1_-rgIpnVgYyy7H9S3fnc4Sg.png

Sonuç olarak enerji hayatımız olmazsa olmazları arasında yer almakta. Daha yaşanılabilir dünya sağlamak, karbon salınımını azaltmak için yenilenebilir enerjiden faydalanacak. Proje hakkında daha detaylı bilgi almak ve projeye katılmak istiyorsanız aşağıdaki sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Website: https://serenitysource.com.au/wp-new/
Whitepaper: https://serenitysource.com.au/assets/docs/SERENITY_WHITEPAPER.pdf
Bitcointalk ANN Thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5160209
Facebook: https://web.facebook.com/serenitysource.io?
Twitter: https://twitter.com/serenity_source
Telegram: https://t.me/SerenityIEO
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCpFFfYKjkQxFql1hJ9RRWrw?reload=9

My Bitcointalk Profile Link (adempostaci): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1538255

Eth Address: 0x1Ba9E92Bc23151E5aF8CAb97c30fAC35fCC9eDd3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.