WINBIX ile Ticaret Artık Çok Kolay

Ticaret yüzyıllardan beri insanların gereksinimlerini karşılamaları için araç olarak kullanılmaktadır. En basit tanımı; mal ve hizmetlerin kar amacı güdülerek para karşılığı yer değiştirmesidir. Ticarette alıcı, satıcı olmakla beraber bazen de bunlara eşlik eden aracılar bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ve internetin hayatımıza girmesi ile beraber ticaret işlemlerimizde artık dijital ortamda daha çok yapılmakta. Günümüzde e-ticaret sektörü çok hızlı bir şekilde gelişmekte. Fakat şu bir gerçektir ki e-ticarette satılan ürün çok olmasına rağmen depoda bekleyen satılmayan ürünler bu sektörün sorunları arasında yer almakta. Veyahutta mağazalarda sabit bir fiyata satış yapılması nedeniyle satıcılar daha az kar elde etmektedirler. Genellikle müşteriler fiyatları öğrenmek daha düşük fiyata ürün almak amacıyla mağazanın içinden fiyat araştırması yaparak geçerler. Dolayısıyla satılamayan bir çok ürün elimizde kalır. Peki elimizde kalan ürünleri nasıl değerlendirebiliriz? İşte bu amaçla ortaya çıkan yeni bir proje olan WINBIX projesi hakkında bilgi vermek istiyorum. WINBIX nedir? Bizlere ne gibi avantajlar sağlayacaktır. İşte tün bu sorulara aşağıda açıklık getirdim.

WINBIX NEDİR?

İstediğiniz zaman istediğiniz fiyata mal satmanıza olanak sağlayan merkezi olmayan platformdur. Bu sayede depolarda atıl olarak bekleyen mal ve hizmet artık değerlenerek ticaret olanağı sağlayacak. WINBIX mal ve hizmetlerin satışına olanak sağlayan fiyat indirimi için bir açık artırma prensibine dayanmaktadır. Winbix projesinin amacı, satıcının talep edilen fiyattan mal satmasına, alıcının ise istenen fiyattan mal satın almasını sağlayacak yeni bir satış platformu sağlayacaktır. Bu sayede istediğiniz zaman istediğiniz fiyata mal satmanıza veya mal almanıza izin verecektir. İşleyişi hakkında bilgi vermek gerekirse bu sistemin temeli, fiyatın artmaması, fakat Winbix sistemi tarafından rastgele belirlenen belirli bir limite kadar inmesi üzerine kurulmuştur. Açık arttırma usulu ile olduğundan dolayı stokta kalan malların miktarı müşteriden gizlenir. Müşteri kendine uygun gördüğü miktarı yakaladığı takdirde almaya karar verir.

Kısa bir örnek ile açıklamak gerekirse; Satıcı platforma satacağı akıllı telefonu fiyat bilgileri, ürün bilgilerini ekler. Satıcı, telefonu siteye kaydederken iki fiyat belirler. Birincisi başlangıç fiyatı diğeri ise telefonu satacağı en düşük satış fiyatı. Kullanıcı sitedeki malları izlerken, telefonun asgari fiyatını bilmez. Tüm bu veriler dahilinde, pazar her bir ürün için fiyatın üst değerden düşük değere düşmeye başladığı bir açık artırma başlatır. Alıcı, her bir açık artırmada, telefonun başlangıç fiyatına, o anki geçerli fiyata, tasarruf tutarına, zaman sayacına ve sonraki fiyat indirimine erişime sahiptir. Alıcı istediği zaman “şimdi satın al” düğmesine tıklayarak açık artırmayı durdurur. Veya bir sonraki fiyat düşüşünü bekleyerek daha düşük bir fiyata telefonu almayı o an için erteleyebilir. Alıcı, ürünün fiyatının bir sonraki sefere ne kadar azalacağını bilemez. Sistemdeki fiyat adımları gizli bir algoritma tarafından rastgele belirlenir.

Winbix platformu en önemli özelliği fon toplamak için ICO’un güvenilir olmasını sağlamak amacıyla DAICO sistemi kullanılacaktır. Sahte veya kağıt üzerinden ileri gitmeyen projelerin tespitini sağlayarak yatırımcıların haklarını koruyan DAICO sistemi ile proje oluşturulacaktır. Bu sayede proje gerçek manada fon toplayacak ve yatırımcılarda gerçek bir projeye yatırım yaparak projenin başarılı olmasında gerekli desteği sağlamış olacaktır. DAICO da tüm kaynak toplama sürecini iki aşamada yapılacaktır. Pre DAICO ve DAICO. Pre DAICO ile 27.5 milyon WBX tokeni satılacaktır. DAICO sırasında ise satılan token miktarı 125 milyon olacaktır.

TOKEN ve ICO BİLGİLERİ

Token adı: WBX

Platform: Ethereum

Token Türü: ERC-20

Token ICO FiyatI: 0.0013 ETH

Softcap: 31.250.000 WBX

Hardcap: 125.000.000 WBX

Minimum yatırım miktarı: 0.1 ETH

Kabul Edilen Para birimleri: ETH

ICO Tarihi: 24 Nisan 2019 – 22 Haziran 2019 Not: Ico sonunda satılmayan tokenler yakılacaktır.

1_AiEAagrVPxyYGp8JgFH2GQ.png

YOL HARİTASI

1_tvx_Kw0iQ45czwFyNt7fLA.png

EKİP

1_8i5h532eYiQriClLFddMYw.png

Sonuç olarak WINBIX farklı markaların ürünlerini çok cazip bir fiyata satın alınabileceği bir platform sunuyor. Satıcılar için ellerinde kalan malları değerlendirme fırsatı sunarken alıcılar için ise uygun fiyatlı mal ve hizmete ulaşma imkanı sağlıyor. Proje hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Website: https://winbix.io/en
Whitepaper: https://winbix.io/whitepaper/Whitepaper_en.pdf
ANN thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5130735
Telegram: https://t.me/winbix_channel
Facebook: https://www.facebook.com/winbix.market
Twitter: https://twitter.com/WINBIX_channel
Medium: https://medium.com/winbix
Reddit: https://www.reddit.com/user/winbix
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCBCr7T7GX1pCTxArtrt7u9A/
My Bitcointalk Profile (donmez19): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2625958

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.